İki Hafta Önce Halka Arz Edilirken O Günden Bildirmişti! Milyarlık Çimento Fabrikasını Satın Aldı

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LMKDC) tarafından 1 Mart 2024 tarihinde (bugün) Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildirimde Ergani Çimento Fabrikası hakkında açıklamalar yapıldı. Şirket geçtiğimiz aylarda halka arz olmuştu, halka arz sonrasında yapılan milyarlık satın alımın detayları KAP aracılığıyla yatırımcılara duyuruldu.

Şirketin halka arz izahnamesinin “Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri” başlıklı 28.2 sayılı bölümünde bahsedildiği üzere Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları şirketin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikasının tam 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralındığı belirtildi. Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanıldı.

KAP Açıklaması
”Şirketimizin halka arz izahnamesinin ‘Halka arzın gerekçesi ve halka arz gelirlerinin kullanım yerleri’ başlıklı 28.2 sayılı bölümünde bahsedildiği üzere, Limak Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 30 Ocak 2024 tarihinde imzalanan ve detayları şirketimizin halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri kapsamında, Ergani Çimento Fabrikası 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralınmıştır. Bahsi geçen bedelin karşılanmasında halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynakları kullanılmıştır.”

ŞİRKET HALKA ARZDAN GELECEK PARANIN TAMAMINI BU SATIN ALMADA KULLANACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Borsa yatırımcılarından yoğun ilgi gören Limak Çimento halka arzına; yurt içi bireysel yatırımcılardan gelen talep, nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı iken, yurt içi kurumsal yatırımcılardan gelen talep ise yaklaşık 10 katı oldu.

Yurt içi bireysel yatırımcılara, yaklaşık olarak 34 lot düşecek şekilde dağıtım yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x