Bu 2 Altcoin Önemli Gelişmeleri Duyurdu: Fiyatlar Yükselişe Geçti!

Merkezi olmayan borsası Uniswap, V4 yükseltmesini duyurdu. Yaklaşan Ethereum’un Dencun yükseltmesi, akıllı sözleşmeleri geliştirmek için Uniswap v4’ü güçlendirecek. Bir başka yerde VeChain Barselona etkinliğinde sürdürülebilir Blockchain çözümlerine yenilik getiriyor. İlgili altcoin fiyatları gelişmelere olumlu tepki verdi.

Uniswap v4 yükseltmesini duyurdu, altcoin fiyatı yükselmeye başladı!

Bugünkü UNI fiyat artışının ardındaki en büyük neden, Uniswap v4 yükseltmesinin duyurusu oldu. Duyuruya göre, Uniswap v4 bu yılın 3. çeyreğinde yayına girecek. Uniswap v4’ün geçen yıl Haziran 2023’te açıklanan ilk taslağı “hooks” kavramını tanıtmıştı. Dünyanın en büyük merkezi olmayan borsası Uniswap’in yerel tokeni olan UNI, daha geniş piyasa rallisine dahil oldu. Yazı sırasında UNI fiyatı %7,5 artışla 7,56 dolardan işlem görüyordu. Altcoin piyasa değeri ise 4,52 milyar dolara ulaştı.

UNI günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bugünkü rallinin ortasında, UNI fiyatı güçlü işlem hacmiyle haftalık kazancını %15’in üzerine çıkardı. UNI için işlem hacmi de aynı dönemde %62 oranında artarak önemli bir yükseliş gösterdi. İlginç bir şekilde, alım satım faaliyetlerindeki bu artış, geçtiğimiz hafta %0,37’lik hafif bir düşüş gözlemleyen kripto paranın genel dolaşım arzındaki hareketin aksine görünüyor. Bu eğilimin bir sonucu olarak, UNI’nin mevcut dolaşımdaki arzı 753,77 milyon token oldu. Bu da 1,00 milyar token ile sınırlı olan maksimum arzının yaklaşık %75,38’ini oluşturuyor.

Bu özellik, Uniswap için dinamik ayarlamalara olanak tanıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Uniswap daha önce ‘hooks’ tanıtımı yaptı. Bu kancalar (hooks), geliştiricilere belirli noktalarda özel mantık ekleme yetkisi veriyor. Böylece, geleneksel akıllı sözleşmelerle sıklıkla ilişkilendirilen esneklik sorununa bir çözüm sağlıyor. Bu özellik, dinamik ayarlamalara olanak tanıyor. Ayrıca, çeşitli kullanım durumlarını kolaylaştırıyor. Kullanıcılar için kancaların uygulanması, potansiyel olarak daha düşük ücretler, gelişmiş varlık yönetimi stratejileri ve anında takas gibi yenilikçi özelliklere erişim vaat ediyor.

Ethereum, 2024 Mart’ta yapacağı Dencun yükseltmesiyle bağlantılı olarak, EIP 4788, EIP-1153 ve EIP-4844 dahil olmak üzere çeşitli Ethereum İyileştirme Teklifleri’ni (EIP’ler) etkinleştirecek. Uniswap v4 için özellikle önemli olan, geçici depolamayı tanıtacak olan EIP-1153. Bu geliştirme, geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri daha karmaşık işlevler için optimize etmelerini sağlayacak.

VeChain’in Barselona etkinliği, altcoin fiyatını uçurdu!

Bu arada, VeChain’in Barselona’daki son etkinliği, sürdürülebilir bir gelecek için Blockchain teknolojisinden yararlanma yolunda önemli bir adım oldu. Sürdürülebilirlik ihtiyacını ele alan VeChain, Barselona’in döngüsel bir ekonomi yaratma ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG’ler) ile uyum sağlamadaki önemli rolünü vurguladı. VeChain, ilerici düzenleyici gelişmeler eşliğinde işletmeler için Barselona çözümlerini uygulamadaki başarısını gösterdi.

VeChain’in stratejisinin merkezinde, elektrikli araç kullanımı ve geri dönüşüm gibi eylemleri teşvik eden X2Earn girişimi yer alıyor. Bu girişim, bireyleri ödüller kazanırken daha uzum ömürlü yaşam tarzları benimsemeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Kripto piyasası rallisinin ortasında, altcoin’ler son zamanlarda partiye katılan VeChain ile gerçekten harika zaman geçiriyor. Bu bağlamda VET fiyatı son 24 saat içinde %26’lık şaşırtıcı bir artışla 0,049 dolara yaklaştı. Ayrıca, altcoin işlem hacmi %600 artarak 900 milyon doları aştı. Bugünkü fiyat artışıyla VeChain (VET) haftalık kazancını %60’ın üzerine çıkardı.

VET günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x